Teraz, dalszy ciąg Pogaduszek tutaj:
http://maria-mojawizjazdrowia.blogspot.com/

środa, 23 marca 2011

Kuracje wodą utlenioną


Książki Iwana Nieumywakina od kilkunastu miesięcy zajmują czołowe miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się pozycji. Endoekologię Zdrowia zakupiłam pierwszą i mogę powiedzieć, że jest to książka którą warto mieć w domu i korzystać z porad jakie znakomita para lekarzy sugeruje.
Woda Utleniona Na Straży Zdrowia to następna niezmiernie interesująca pozycja z której zakupu jestem bardzo zadowolona.
Zdaję sobie sprawę i całkiem to rozumiem, że wewnętrzne stosowanie wody utlenionej w różnego rodzaju kuracjach może wzbudzać wiele kontrowersji. Moja tutaj wzmianka o zastosowaniu wody utlenionej nie ma na celu podważanie jej wartości przy wspomaganiu leczenia różnych schorzeń, ani też namawianie do jej stosowania.
Każdy decyduje sam za siebie!
Ja po dokładnym zapoznaniu się z informacjami objaśniającymi działanie wody utlenionej zdecydowałam się stosować ją w odpowiednich dawkach.
O efektach będę mogła powiedzieć po upływie jakiegos czasu, a stosuję wodę dopiero od tygodnia. Mogę jedynie powiedzieć, że żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam.

Najlepiej jest samemu, dokładnie zapoznać się z działaniem wody utlenionej, i jeśli poczujemy, że nas to przekonuje - spróbować.
Kontrowersyjne opinie jakich jest sporo w internecie, zazwyczaj pochodzą od osób sceptycznie nastawionych do kuracji naturalnych, którzy raczej nie korzystali z terapii wodą utlenioną. Niemniej jednak warto zapoznać się z opinią sceptyków również, chociażby dlatego, aby podchodzić do tematu rozważnie i nie przesadzać np. z dawkowaniem.

Autorzy w/w książek kładą szczególny nacisk na zdrowy tryb życia i podają proste zalecenia, jak przy pomocy tego co mamy na stole, w ogrodzie, dodając własne zaangażowanie, pozbyć się istniejących i zapobiec powstaniu ewentualnych schorzeń.
Jeśli nie jesteśmy przekonani co do użycia wody utlenionej, to i tak z książek Nieumywakinów dowiemy się wszystko to, co powinien wiedzieć człowiek o swoim organizmie, fizjologii i sposobach leczenia.


Iwan Nieumywakin - Woda utleniona na straży zdrowia

Zastosowanie zewnętrzne
:

* Jako kompresy,
wcierania w dowolne, chore miejsce (okolica serca, stawy itd.), smarowania powierzchni skóry przy chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym:

1-2 łyżeczki 3% roztworu nadtlenku wodoru (standardowa woda utleniona) na 50 ml wody, ze stopniowym zwiększeniem stężenia roztworu aż do 3% (czyli do stężenia nierozcieńczonej wody utlenionej);

* Do płukania jamy ustnej.
Stosować 1 łyżeczkę 3% roztworu na 50 ml wody.

* W chorobach skóry (egzema, łuszczyca i inne) można stosować nie tylko nierozcieńczoną wodę utlenioną (3% roztwór nadtlenku wodoru), ale i 15-25-33% nadtlenek wodoru, przygotowany z tabletek Hydroperytu, który można nabyć w sklepach z odczynnikami chemicznymi. Należy smarować wysypki 1-2 razy dziennie, aż do całkowitego ich ustąpienia.

*Jeśli cierpicie na grzybicę stóp albo innych części ciała, lub brodawki na ciele i inne wykwity, należy je smarować 3% roztworem H2O2 (nierozcieńczoną wodą utlenioną) przez kilka dni, a znikną.
* Przy infekcjach ran, procesach ropnych, krwiakach itp. nadtlenek wodoru sprzyja szybszemu gojeniu się. Jak wiadomo, dobrym środkiem dezynfekującym przy płytkich ranach, pęknięciach i chorobach skóry są ałuny (uwodnione kryształy podwójnych siarczanów (VI) metali trój- i jednowartosciowych; potocznie przez ałun rozumie się uwodniony siarczan potasowo-glinowy, czyli KAI(SO4)2*12H2O, o który - w związku z jego zastosowaniami w kosmetyce i medycynie - chodzi autorowi. Ich zastosowanie będzie skuteczniejsze w połączeniu z nadtlenkiem wodoru:
do 10% roztworu ałunów (na 10 ml wody 10g ałunów) dodac 1 łyżeczkę 3% nadtlenku wodoru. Roztwór ten jest świetnym środkiem do leczenia wrzodów troficznych (spotykanych przy zaawansowanej cukrzycy), szerokiego zakresu chorób skóry i ran powierzchownych przy zapaleniu węzów chłonnych.

Zastosowanie wewnętrzne

Zażywać zaczynając od 1 kropli na 2-3 łyżki stołowe wody (30-50 ml) 3 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem lub 1,5 -2 godziny po posiłku, codziennie zwiększając dawkę o jedną kroplę, aż do 10 kropel, robiąc przerwę co każde 2-3 dni. Niektórzy chorzy w ogóle nie robią przerw.

W razie konieczności dzieciom do 5 roku życia można podawać po 1-2 kropel jednorazowo, również 30 minut przed posiłkiem lub 1,5-2 godziny po posiłku.

Aplikacja do nosa i do uszu.

*W każdej chorobie, stanach dyskomfortu (grypa, przeziębienie, ból głowy) - szczególnie w chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, zapaleniach nosogardła (zapalenie zatok przynosowych lub czołowych), szumie w głowie i innych, należy zakraplać nadtlenek wodoru do nosa, rozcieńczywszy 10-15 kropel w łyżce stołowej wody. Całą pipetkę wkrapiać najpierw do jednej, a potem do drugiej dziurki.
Po 1-2 dniach można zwiększyć dawkę - po 2-3 pipetki do każdej dziurki. Potem można wprowadzać do jednego centymetra sześciennego za pomocą strzykawki.
Kiedy po upływie 20-30 sekund z nosa zacznie wydzielać się śluz, należy udać się do łazienki, skłonić głowę na ramię, zatkać palcem tę dziurkę w nosie, która znajduje się wyżej, a przez dolną spokojnie wydmuchać wszystko, co wydostaje się z nosa. Następnie przechylić głowę na drugie ramię i powtórzyć to samo.
Przez 10-15 minut nic nie jeść i nie pić.

*Przy krwotokach z nosa (o tym dobrze wiedzą lekarze pogotowia) nos zatyka się tamponami z 3% nadtlenkiem wodoru, a następnie szuka się przyczyny krwawienia.

*W różnych dolegliwosciach uszu i w niedosłuchu należy stosować początkowo 0,3-0,5% roztwór nadtlenku wodoru (ok. 1 ml 3% H2O2, czyli wody utlenionej, na 1 stołową łyżkę wody). Po kilku dniach można stężenie roztworu zwiększyć do 1-2% (zakraplać lub umieszczać w uchu tampon z waty).

6 komentarzy:

Ania pisze...

Pani Mario dobrze, że pisze Pani o wodzie utelnionej. W tej ksiazce jest wiele przydatnych informacji, również takich czysto technicznych.
Polecam ją nabyć do swojej biblioteczki.

Pozdrawiam ciepło

Biedrona pisze...

Bardzo ciekawe, bardzo.
Uściski.

Marcin pisze...

Pani Marysiu, dziękuję za tytuł książki kupię ją jeszcze dzisiaj. Od dawna napotykam informacje, że ludzie leczą się nawet z raka, tylko stosują wodę utlenioną nie z apteki, bo ta jest zanieczyszczona tylko specjalną, do zastosowań w przemyśle spożywczym, aż strach pomyśleć, ze ta w aptece jest gorsza, bo ja kiedyś ufałbym bardziej tej w aptece:)
Ściskam i owocnego dnia życze!!!

david santos pisze...

Hello, MARIA!
I love you!
David Santos - Portugal!!!

radio pisze...

Witam,

Nie znalazłem Pani adresu mailowego, więc piszę do Pani w komentarzu....

...otóż mam na imię Paweł i prowadzę niepozorną stronę z radiami internetowymi
- Radio 81 (www.radio81.pl).
Chciałbym się zapytać czy jest możliwość, jeśli to nie sprawi
kłopotu, dodania mojej strony na Pani blogi
maria-pogaduszki.blogspot.com ,
cosnaslodko.blogspot.com ,
cudownezycie.blogspot.com ,
maria-mojawizjazdrowia.blogspot.com
mojewojaze.blogspot.com ,
radybabci.blogspot.com?
Byłbym bardzo zobowiązany i wdzięczny jeśli wyraziłaby Pani Mario taką ochotę. Wystarczy gdzieś na blogach umieścić link do radia
www.radio81.pl z tytułem Radio lub umieścić poniższy kod:

Radio

Jeśli nie to rozumiem i przepraszam za zakłócanie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie

Paweł
www.radio81.pl

eve pie pisze...

Gdzie można kupić tą wodę? Bo słySzę, że z apteki jest zanieczyszczona :/

Related Posts with Thumbnails

Moje 80-te Urodziny/ My 80th Birthday

moje tańce
Try JibJab Sendables® eCards today!