Teraz, dalszy ciąg Pogaduszek tutaj:
http://maria-mojawizjazdrowia.blogspot.com/

środa, 5 stycznia 2011

Wspomnienia... memoirs

Mój warsztat pracy- moje okno na świat.

Jestem emerytką już od 27 -lat. Moi rówieśnicy, koledzy, przyjaciele i znajomi powoli przechodzili do życia w innej sferze. Niewiele nas zostało - to smutne, ale prawdziwe - taka jest zresztą kolej rzeczy.
Mnie się jeszcze jakoś udało. Czy to dobrze czy źle? Różnie to można komentować. Mogło być nienajlepiej, ale stało się inaczej.

Podczas mojej wizyty w USA u córki - szare życie moje nabrało kolorów. Zobaczyłam pierwszy raz z bliska komputer, a na nim pracujacych - córkę i zięcia. Pomyślałam... - młodzi mogą na to pozwolić - ja się do tego nie nadaję - nie dla mnie te cuda współczesnej techniki. Córka mnie niekiedy namawiała, żebym zobaczyła - to bardzo ciekawe. Jednak nawet mała myszka nie chciała mnie sluchać. To nie było przyjemne - takie to małe a takie oporne.
Mój pobyt trwał krótko - 3 tygodnie. W dniu odjazdu - a było to jak widać na załączonym "obrazku" w sierpniu 2006......mój wnuk Adaś obdarował mnie cudownym prezentem - kupił mi laptopa. Z drżeniem serca wiozłam "to" do Polski. Tu nie miałam myszki, tylko mniejsze pole manewru. Okiełzałam " myszkę" i dopiero zasmakowałam uroków Internetu.
Dziś nie wyobrażam sobie życia bez komputera - to jest mój codzienny warsztat pracy. Obecnie mam wielu znajomych z różnych krajów i kontynentów: Ausralia, USA, Indie, Portugalia, Meksyk, Kanada i nie przeszkadza mi to, że mówimy różnymi językami. Za pomocą swoich blogów poznajemy sie wzajemnie.
Trzeba wiele trudu podjąć, by przetłumaczyć tekst a potem spróbować odpisać chociaż parę słów.
To jest MÓJ NOWY WARSZTAT PRACY, a ja nie chcę przechodzić na emeryturę. Za to wszystko dziekuję Adasiowi, a jego syna - mojego prawnuka mam przed oczyma każdego dnia jak widać na załączonym monitorze mojego Laptoczka. To jest moja pamiątka z pierwszego dnia kontaktu z tym cudownym wynalazkiem jakim jest komputer.


Jak widać komputer nie stawia przeszkód jeśli chodzi o wiek. Jest dla każdego, a nawet powiem, że szczególnie jest pożyteczny dla osób starszych i samotnych.
Jest oknem na szeroki i piękny świat.

Waszystkim odwiedzającym mnie tutaj życzę, aby ten rok w który wkroczyliśmy był Rokiem Pokoju, Pojednania, Szczęścia i Miłości!

Happy 2011 Year!

Brak komentarzy:

Related Posts with Thumbnails

Moje 80-te Urodziny/ My 80th Birthday

moje tańce
Try JibJab Sendables® eCards today!